FISH'N CHIPS
300 GRM
HOFF Fish'n Chips er et smakfullt og raskt måltid med saftige, panerte fiskefileter og pommes frites. De leveres i praktiske porsjonsposer à 300g. HOFF Fish'n Chips serveres med krydder og en god saus, eller dressing/remoulade. Kan også anrettes på tallerken, med en liten salat til.
Varenummer: 00001977 | EPD-nummer: 2754679 | GTIN: 07044710319772
Varenummer: 00001977
EPD-nummer: 2754679
GTIN: 07044710319772
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF
49 produkter i databasen
Ingredienser
Pommes frites (180g): Potet, rapsolje, vegetabilsk fett fra raps). Panert seifilet (120g): Seifilet, vann, tempura (hvete, mais- og rugmel, dextrin, vegetabilsk proteinkonsentrat, salt, mysepulver, fortykningsmiddel E450, syre E500, dextrose), kavring, vegetabilsk olje, hvetemel, paneringsmix (hvetemel, potetstivelse, salt, krydder, natriumbikarbonat E500).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 736 kJ/ 175 kcal |
| Fett | 8,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,20 g |
| Karbohydrat | 20,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,20 g |
| Protein | 5,60 g (17% *) |
| Salt | 1,40 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne kombinasjonsmåltider |
| Varenummer | 00001977 |
| EPD-nummer | 2754679 |
| GTIN | 07044710319772 |
| GTIN2 | 07044710919774 |
| GTIN3 | 07044710919774 |
| Opprettet dato | 03.10.2014 |
| Oppdatert dato | 20.07.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 544 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Friteres | HOFF Fish'n Chips Chips tilberedes direkte fra dypfryst tilstand. Friteres ved 180o i ca. 3 min. |

















