FRITYROLJE SPANN
10 LTR
HOFF Frityrolje er en dobbeltfraksjonert (lettflytende) palmeolje som er spesiallaget for fritering. Oljen er meget slitesterk og med sitt høye innhold av enumettede fettsyrer tåler den godt de høye temperaturer man må bruke i en frityrgryte. Den har et røkpunkt på 250 grader. og et flammepunkt på 330 grader. Oljen har nøytral smak og et lettflytende i romtemperatur.
Varenummer: 00002101 | EPD-nummer: 459842 | GTIN: 07044710021019
Varenummer: 00002101
EPD-nummer: 459842
GTIN: 07044710021019
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF
49 produkter i databasen
Ingredienser
100% vegetabilsk olje (palme), 100%, fett, derav 61% umettet fettsyre, bl.a. 13% linolsyre.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 3 700 kJ/ 801 kcal |
| Fett | 100,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 37,00 g |
| Karbohydrat | 0,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,00 g (Mindre enn) |
| Protein | 0,00 g (0% *) |
| Salt | 0,00 g (Mindre enn) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Malaysia |
| Varegruppe | Spiselige vegetabilske oljer eller planteoljer |
| Varenummer | 00002101 |
| EPD-nummer | 459842 |
| GTIN | 07044710021019 |
| GTIN2 | 07044710821015 |
| GTIN3 | 07044710821015 |
| Opprettet dato | 03.10.2014 |
| Oppdatert dato | 21.07.2016 |
GPC Kategori
| Klasse | Oljer, spiselig |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 180 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















