POMMES FRITES GL.
2500 GRM
En typisk "all round" pommes frites. HOFF Pommes Frites glatt er 11x11 mm, Det vil si at den er litt tykkere, og har mer potetsmak enn pommes strips.
Varenummer: 00002003 | EPD-nummer: 503425 | GTIN: 07044710320037
Varenummer: 00002003
EPD-nummer: 503425
GTIN: 07044710320037
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF
49 produkter i databasen
Ingredienser
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 659 kJ/ 157 kcal |
| Fett | 4,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 27,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,10 g (Mindre enn) |
| Protein | 1,90 g (6% *) |
| Salt | 0,10 g (Mindre enn) |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 00002003 |
| EPD-nummer | 503425 |
| GTIN | 07044710320037 |
| GTIN2 | 07044710820032 |
| GTIN3 | 07044710820032 |
| Opprettet dato | 03.10.2014 |
| Oppdatert dato | 12.01.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 544 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Friteres | Tilberedes direkte fra dypfryst tilstand. Friteres ved 180°C. Friteringstiden vil variere avhengig av potetsort. Friteres til de flyter opp, samt noen sekunder ekstra. |

















