RØSTI NUGGETS
1000 GRM
HOFF Røsti Nuggets er små kaker av raspet potet, løk og krydder. De blir gyldne og knasende sprø, og kan tilberedes raskt i kombidamper eller frityr. HOFF RØSTI NUGGETS kan i likhet med pommes frites anvendes som et tilbehør til ulike middagsretter, både kjøtt- fisk- og kyllingretter.De kan også serveres som en varm snack, sammen med en god dip og blandet salat. Røsti nuggets'ene holder seg sprø lenge, og egner seg derfor også godt til bruk på bufféter.
Varenummer: 00002186 | EPD-nummer: 2493971 | GTIN: 07044710321867
Varenummer: 00002186
EPD-nummer: 2493971
GTIN: 07044710321867
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF
49 produkter i databasen
Ingredienser
Poteter, potetflakes, solsikkeolje, løk, risstivelse, salt, hvetestivelse, skummetmelkpulver, fortykingsmiddel (guarkjernemel), pepper, dekstrose, farge (kurkumin), og natriumbisulfitt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Ja |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 850 kJ/ 203 kcal |
| Fett | 10,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,00 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,50 g |
| Protein | 2,20 g (7% *) |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frosne grønnsaker |
| Varenummer | 00002186 |
| EPD-nummer | 2493971 |
| GTIN | 07044710321867 |
| GTIN2 | 07044710921869 |
| GTIN3 | 07044710921869 |
| Opprettet dato | 03.10.2014 |
| Oppdatert dato | 22.07.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -30 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | Kombidamper: Stekes ved 200oC i ca. 8 minutter |
| Friteres | Rist kurven over en vask eller bakk før produktet friteres, slik at ikke oljen blir bøssete. Stekes ved ca. 180oC i ca. 3 min. |

















