SOUS VIDE FLØTEGR.
4000 GRM
HOFF Sous Vide Fløtegratinerte Poteter har den samme gode smaken som hjemmelaget fløtegratinerte poteter. Smaker fortreffelig til alle typer kjøtt- og fiskeretter.
Varenummer: 00003055 | EPD-nummer: 671248 | GTIN: 07044710730553
Varenummer: 00003055
EPD-nummer: 671248
GTIN: 07044710730553
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF
49 produkter i databasen
Ingredienser
Potetskiver, helmelk, fløte, emulgator (E472e), stabilisator (E412 og E415) og krydder, bl.a.hvitløk.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 578 kJ/ 138 kcal |
| Fett | 6,40 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,40 g |
| Karbohydrat | 16,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,80 g |
| Protein | 3,20 g (10% *) |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Lagringsstabile grønnsaker |
| Varenummer | 00003055 |
| EPD-nummer | 671248 |
| GTIN | 07044710730553 |
| GTIN2 | 07044710830550 |
| GTIN3 | 07044710830550 |
| Opprettet dato | 03.10.2014 |
| Oppdatert dato | 20.07.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 50 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 28 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | HOFF fløtegratinerte poteter bør tas ut av posen og tilberedes i stekeovn eller kombidamper med varmluft. Vi oppnår best resultat ved å strø reven ost over potetene før oppvarming. Kombidamper: Varmes i gastronormform i 7 - 10 minutter ved 220oC varmluft. Kan evt. varmes direkte i posen i ca. 20 minutter ved 100oC damp. |

















