Vegetarburger MEXI
1000 GRM
HOFF Liv Laga Vegetarburger MEXI består blant annet av poteter, linser, aspargesbønner, kikertmel og krydder. Hver burger veier ca. 143 gram, og gir god metthetsfølelse. den er smakfull, sprø – og himla god!
Varenummer: 00020010 | EPD-nummer: 4708699 | GTIN: 07044713200107
Varenummer: 00020010
EPD-nummer: 4708699
GTIN: 07044713200107
PRODUSENT: HOFF SA
VAREMERKE: HOFF LIV LAGA
2 produkter i databasen
Ingredienser
Raspet potet (49%). brune linser (24%), aspargesbønner (7%), mais (7%), mais semule/mel, solsikkeolje, kikertmel, krydderblanding [salt, modifisert stivelse (potet), chili, løk, paprika, gjærekstrakt, hvitløk, spisskummen, jalapeno, karve, oregano, paprikaekstrakt, aroma (sitron, tomat)]. dekstrose, EGGEHVITEPULVER, hevemiddel (E450, E500). fortykningsmiddel (xanthangummi, guargummi), maisstivelse, potetstivelse.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 824 kJ/ 197 kcal |
| Fett | 7,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,70 g |
| Karbohydrat | 23,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,10 g |
| Protein | 6,40 g (19% *) |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 00020010 |
| EPD-nummer | 4708699 |
| GTIN | 07044713200107 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 03.02.2017 |
| Oppdatert dato | 02.05.2018 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -22 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | ra frossen tilstand: FLATGRILL: Stekes ca. 6 min. på hver side. Snus noen ganger under stekingen. PRESSGRILL: Stekes ca. 6 min. Denne tilberedningsmetoden er foreløpig ikke testet fullt ut. FLATGRILL/KOMBIDAMPER: Stek først 1 min. på hver side på flatgrill. Etterstekes 6 min. ved 180oC med varmluft i kombidamper. KOMBIDAMPER: Stekes ved 180oC med varmluft i ca. 10 minutter STEKEOVN: Stekes ved 200oC i vanlig stekeovn, eller 180oC i varmluftsovn i ca. 15 – 18 min. Fra tint tilstand: FLATGRILL: Stekes ca. 2 min. på hver side |
| Friteres | Friteres fra frossen tilstand ved 180 oC i ca. 3:20 - 3:30 min. |

















