SØRLANDSIS TRICOLOR
2,0 l
Fløteis med vaniljesmak (34%), fløteis med sjokoladesmak (33%) og fløteis med jordbær (33%).
Varenummer: 384 | EPD-nummer: 837245 | GTIN: 07041013840002
Varenummer: 384
EPD-nummer: 837245
GTIN: 07041013840002
PRODUSENT: Hennig-Olsen IS AS
VAREMERKE: Hennig-Olsen Is
106 produkter i databasen
Ingredienser
Skummetmelk, kremfløte (21%),
sukker, jordbær (3,8%), glukose, invertsukker, skummetmelkpulver, laktose,
vann, kakao, emulgator (E471), melkeproteiner, stabilisator (E466,
E440, E412, E407, oksegelatin), aromaer, fargestoff (E150d, E162, E160b),
surhetsregulerende middel (sitronsyre). Kan inneholde eggeplomme, gluten, soya, nøtter og
peanøtter.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten (Hvete), Nøtter (Hasselnøtter, Mandel, Pistasjnøtter), Peanøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 798 kJ/ 190 kcal |
| Fett | 8,70 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,70 g |
| Karbohydrat | 24,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 24,20 g |
| Protein | 3,30 g (10% *) |
| Salt | 0,14 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 384 |
| EPD-nummer | 837245 |
| GTIN | 07041013840002 |
| GTIN2 | 07041013842006 |
| GTIN3 | 07041013845007 |
| Opprettet dato | 19.12.2014 |
| Oppdatert dato | 24.01.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -35 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 730 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















