Mors Sjokoladekake 2x1250 g
2500 GRM
Varenummer: 1329 | EPD-nummer: | GTIN: 07072094013290
Varenummer: 1329
EPD-nummer:
GTIN: 07072094013290
PRODUSENT: Kristiania Gourmet
VAREMERKE: Kristiania Gourmet
200 produkter i databasen
Ingredienser
KEFIR(MELK), sukker, HVETEMEL, EGG, vegetabilsk fett og oljer (palme, raps), kakao, vann, vaniljesukker (Sukker, ekte vanilje og aroma (inneholder MELK og HVETEstivelse - vanillin, etylvanillin, diacetyl)), hevemiddel (E450, E500), salt, emulgator (E475, raps- eller solsikkelecithin), antioksidant E306, farge E160b, aroma. Dekor: Sjokoladetrekk (Sukker, vegetabilsk olje- og – fett, mager kakao, glukosepulver, emulgator (E472a, solsikkelecithin, MELKEPROTEIN, aroma) og kokos. Kan inneholde spor av nøtter og soya.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 410 kJ/ 1 720 kcal |
| Fett | 21,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 5,50 g |
| Karbohydrat | 50,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 15,50 g |
| Kostfiber | 2,00 g |
| Protein | 5,00 g (15% *) |
| Salt | 0,90 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 1329 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 07072094013290 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 16.12.2014 |
| Oppdatert dato | 14.07.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















