WIENERBRØD MED VANILJEKREM 105g
5088 GRM
Varenummer: 5757 | EPD-nummer: 2619492 | GTIN: 05701536264861
Varenummer: 5757
EPD-nummer: 2619492
GTIN: 05701536264861
PRODUSENT: Lantmännen Unibake N
VAREMERKE: Schulstad Bakery Solutions
256 produkter i databasen
Ingredienser
Deig: Hvetemel, margarin, (palme- og rapsolje, vann, emulgator(vegetabilsk E471) salt, surhetsregulerende middel (E330), naturlig aroma, vitamin A), vann, pasteuriserte eggeplommer, gjær, sukker, hvetegluten, stabilisator (E440) bakehjelpemiddel (druesukker, vegetabilsk emulgator (E472e) hvetestivelse, melbehandlingsmiddel (E330)), salt, maltet hvetemel. Fyll:(krem 21%, remonce 8%): vann, fløtepulver (5%) (sukker, modifisert stivelse, mysepulver, fettpulver (kokosfett, glukosesirup, kaseinat), skummetmelkepulver, stabilisator (E339(ii), E404, E450(iii)), naturlig vaniljearoma, salt, fargestoff (E160a(ii)), naturlig aroma), sukker, margarin (palme-, raps- og kokosolje, vann, salt, emulgator (vegetabilsk E471), surhetsregulerende middel (E330), naturlig aroma, vitamin A), rapsolje, hvetemel, mandelmel, naturlig aroma. Topping: Hasselnøtter (1,5%), sukkertopping (1%) (vann, glansemiddel (E953), sukker, fortykningsmiddel (E406)), surhetsregulerende middel (E330). Glasur: sukker, vann, glukosesirup. Kan inneholde mandler, jordnøtter, pekannøtter og sesamfrø.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
|
Nøtter
Hasselnøtter, Mandel, Pekannøtter |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 603 kJ/ 384 kcal |
| Fett | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 9,50 g |
| Karbohydrat | 36,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 15,00 g |
| Protein | 5,30 g (16% *) |
| Salt | 0,47 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Danmark |
| Opphavsland | Danmark |
| Varegruppe | Frossent brød |
| Varenummer | 5757 |
| EPD-nummer | 2619492 |
| GTIN | 05701536264861 |
| GTIN2 | 05701014053079 |
| GTIN3 | 05701014053079 |
| Opprettet dato | 13.11.2014 |
| Oppdatert dato | 10.08.2015 |
GPC Kategori
| Klasse | Brød |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -24 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 330 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















