MOR MONSEN MORS
1500 GRM
1X1500G
Varenummer: 70373 | EPD-nummer: 4019444 | GTIN: 06437005074271
Varenummer: 70373
EPD-nummer: 4019444
GTIN: 06437005074271
PRODUSENT: Lantmännen Unibake N
VAREMERKE: Schulstad Bakery Solutions
256 produkter i databasen
Ingredienser
Sukker, HVETEMEL, HELEGG, rapsolje, MUFFINSMIX [ HVETESTIVELSE, MYSEPULVER (fra MELK ), modifisert stivelse (E1414), bakepulver (E450, E500, E341), emulgeringsmiddel (E481, E472e, E472b, E475), salt, aroma, fortykningsmiddel (E415), druesukker, SKUMMETMELKPULVER ], vann, korinter 4,5%, perlesukker 2,5%, aroma (vanillin).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 624 kJ/ 388 kcal |
| Fett | 19,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,10 g |
| Karbohydrat | 49,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 27,00 g |
| Kostfiber | 1,20 g |
| Protein | 4,60 g (14% *) |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Estland |
| Opphavsland | Estland |
| Varegruppe | Frosne kaker, paier eller vannbakkels |
| Varenummer | 70373 |
| EPD-nummer | 4019444 |
| GTIN | 06437005074271 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 10.04.2014 |
| Oppdatert dato | 03.08.2015 |
GPC Kategori
| Klasse | Bakeprodukter – søte |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -50 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 360 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















