SJOKOLADEBOLLE 85g
12750 GRM
Varenummer: 60027 | EPD-nummer: 1959956 | GTIN: 07020712006605
Varenummer: 60027
EPD-nummer: 1959956
GTIN: 07020712006605
PRODUSENT: Lantmännen Unibake N
VAREMERKE: Schulstad Bakery Solutions
256 produkter i databasen
Ingredienser
Hvetemel, vann, sjokolade (11 %): (sukker, helmelkspulver, kakaosmør, kakaomasse, vegetabilsk emulgator (E322 soya) og aroma), sukker, rapsolje, gjær, hvetegluten, salt, kardemomme, vegetabilsk emulgator (E 472e, E 471), fullherdet fett av raps, melbehandlingsmiddel (E300), surhetsregulerendemiddel (E270).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter (Valnøtter, Mandel, Hasselnøtter) og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 400 kJ/ 330 kcal |
| Fett | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,00 g |
| - Flerumettede fettsyrer | 2,50 g |
| Karbohydrat | 48,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 17,00 g |
| Kostfiber | 2,30 g |
| Protein | 8,00 g (24% *) |
| Salt | 0,52 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Frossent brød |
| Varenummer | 60027 |
| EPD-nummer | 1959956 |
| GTIN | 07020712006605 |
| GTIN2 | 07020712006599 |
| GTIN3 | 07020712006599 |
| Opprettet dato | 13.11.2014 |
| Oppdatert dato | 05.11.2015 |
GPC Kategori
| Klasse | Brød |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -24 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 270 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















