FULLKORNBRØD 500G
500,0 GRM
Varenummer: 2204 | EPD-nummer: 559914 | GTIN: 04000446001728
Varenummer: 2204
EPD-nummer: 559914
GTIN: 04000446001728
INFORMASJONSEIER: Haugen-Gruppen
PRODUSENT: MESTEMACHER
VAREMERKE: MESTEMACHER
6 produkter i databasen
Ingredienser
Sammalt rug (41,2%), vann, sammalt hvete (11,9%), salt, havrefiber (1,4%) og gjær
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Rug, Hvete, Havre |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Valnøtter, Mandel, Hasselnøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Rug, Hvete, Havre |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
|
Nøtter
Valnøtter, Mandel, Hasselnøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter, Soya, Sesamfrø og Melk
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 804 kJ/ 191 kcal |
| Fett | 1,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,20 g |
| Karbohydrat | 34,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,90 g |
| Kostfiber | 10,60 g |
| Protein | 5,20 g (16% *) |
| Salt | 1,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Tyskland |
| Opphavsland | Tyskland |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 2204 |
| EPD-nummer | 559914 |
| GTIN | 04000446001728 |
| GTIN2 | 04000446012724 |
| GTIN3 | 07036340000694 |
| Opprettet dato | 09.04.2015 |
| Oppdatert dato | 17.12.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 40 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 240 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















