POTETSALAT HVITLØK
600 GRM
Varenummer: 145225 | EPD-nummer: 4240396 | GTIN: 07036110009018
Varenummer: 145225
EPD-nummer: 4240396
GTIN: 07036110009018
PRODUSENT: MILLS DA
VAREMERKE: DELIKAT
111 produkter i databasen
Ingredienser
Potet (55 %), rapsolje, vann, purre (5 %), hvitløk (3 %), eddik, eggeplomme, sennepsfrø, salt, sukker, løkpulver, konserveringsmiddel (kaliumsorbat, natriumbenzoat), fortykningsmiddel (guarkjernemel, xantangummi), surhetsregulerende middel (melkesyre, natriumdiacetat), krydder, aroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 020 kJ/ 250 kcal |
| Fett | 23,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,00 g |
| - Enumettede fettsyrer | 10,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 5,00 g |
| Karbohydrat | 9,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,00 g |
| Protein | 1,00 g (3% *) |
| Salt | 0,90 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Ferdigsalater |
| Varenummer | 145225 |
| EPD-nummer | 4240396 |
| GTIN | 07036110009018 |
| GTIN2 | 07036110110738 |
| GTIN3 | 07036110409641 |
| Opprettet dato | 01.04.2016 |
| Oppdatert dato | 12.11.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 6 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 56 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 30 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















