SJOKOLADEMOUSSE DAIM 100G
100 GRM
Varenummer: 783530 | EPD-nummer: 2129849 | GTIN: 07622300123239
Varenummer: 783530
EPD-nummer: 2129849
GTIN: 07622300123239
PRODUSENT: Mondelez Norge AS
VAREMERKE: FREIA
148 produkter i databasen
Ingredienser
Sukker, mandelkrokan med melkesjokolade (25 %) (sukker, palmeolje, kakaosmør, kakaomasse, mandler (3 %), mysepulver (melk), skummetmelkpulver, melkefett, myseprodukt (melk), sukret kondensert skummet melk, salt, emulgator (soyalecitin), overflatebehandlingsmidler (gummi arabikum, maltodekstrin), aromaer), kakaopulver, vegetabilske oljer (palme, kokos), fortykningsmidler (E472a, E401, E450, E339, E263, E516), melkeprotein, aroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
|
Nøtter
Mandel |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Ja |
|
Nøtter
Mandel |
|
Ja |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 895 kJ/ 450 kcal |
| Fett | 18,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 13,00 g |
| Karbohydrat | 64,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 62,00 g |
| Kostfiber | 6,10 g |
| Protein | 4,90 g (15% *) |
| Salt | 1,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 783530 |
| EPD-nummer | 2129849 |
| GTIN | 07622300123239 |
| GTIN2 | 07622300435073 |
| GTIN3 | 07622300435080 |
| Opprettet dato | 24.02.2015 |
| Oppdatert dato | 14.06.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 10 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 300 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















