BRYTEBRØD GROV (LS)
4750000 GRM
Varenummer: 5133 | EPD-nummer: 377242 | GTIN: 07051450051336
Varenummer: 5133
EPD-nummer: 377242
GTIN: 07051450051336
PRODUSENT: Nærbakst AS
VAREMERKE: Naerbakst
237 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL, vann, sammalt RUG og HVETE (11%), gjær, sukker, salt, vegetabilsk olje (raps), emulgator (E472e), maltmel av HVETE, melbehandlingsmiddel (E300), enzymer (alfa-amylase). Kan inneholde spor av: melk, sesamfrø, soya, egg, nøtter. 17% grovt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter, Egg, Melk, Sesamfrø og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 028 kJ/ 246 kcal |
| Fett | 2,35 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,72 g |
| Karbohydrat | 46,88 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,68 g |
| Kostfiber | 3,25 g |
| Protein | 7,77 g (24% *) |
| Salt | 1,09 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 5133 |
| EPD-nummer | 377242 |
| GTIN | 07051450051336 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 12.12.2014 |
| Oppdatert dato | 08.07.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 1 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















