Fibra Fullkornshvetemel 2kg
2000 g
Fibra fullkornsmel er et ekstra finmalt sammalt mel, som er utviklet for å ha et sunnere, mer fiberrikt alternativ til siktet hvetemel. Møllerens Fibra Fullkornhvetemel er 100 % grovt, som sammalt mel. Det er lettere å bake med og malt så fint at det kan brukes i supper, sauser og finbakst. I prosessen er det også valgt spesielle kornkvaliteter som skal gi et best mulig bakeresultat. Ved å bruke det i stedet for hvetemel, vil du øke ditt fiberinntak. Et fiberrikt kosthold er med på å holde magen i form, og gir i tillegg en bedre metthetsfølelse.
Varenummer: 516006 | EPD-nummer: 4352266 | GTIN: 07020655160075
Varenummer: 516006
EPD-nummer: 4352266
GTIN: 07020655160075
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: MØLLERENS
102 produkter i databasen
Ingredienser
HVETEMEL av hele korn, askorbinsyre
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 376 kJ/ 326 kcal |
| Fett | 2,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,40 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,10 g |
| Karbohydrat | 60,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,20 g |
| Kostfiber | 11,30 g |
| Protein | 11,20 g (34% *) |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 516006 |
| EPD-nummer | 4352266 |
| GTIN | 07020655160075 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 10.09.2015 |
| Oppdatert dato | 15.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















