GROVBAKST 10x1kg
1000 GRM
Grovbakstmel er et basisprodukt med flere bruksområder. Grovbakstmel er et produkt som er sammensatt av siktet hvetemel, sammalt hvete og sammalt rug. Produktet inneholder ingen andre ingredienser og er ment som en basis for baking av grov bakst. Det er et barnevennlig produkt – og inneholder ingen hele korn. Eksempler på bruksområder for Grovbakst: Gjærbakst (brød og rundstykker) Grov pizzabunn
Varenummer: 550101 | EPD-nummer: 481457 | GTIN: 07020650116107
Varenummer: 550101
EPD-nummer: 481457
GTIN: 07020650116107
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: MØLLERENS
102 produkter i databasen
Ingredienser
Siktet HVETEMEL, sammalt HVETE grov og sammalt RUG grov.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 394 kJ/ 329 kcal |
| Fett | 2,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,30 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,00 g |
| Karbohydrat | 62,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,90 g |
| Kostfiber | 7,40 g |
| Protein | 11,20 g (34% *) |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 550101 |
| EPD-nummer | 481457 |
| GTIN | 07020650116107 |
| GTIN2 | 07020650117104 |
| GTIN3 | 07020659501010 |
| Opprettet dato | 29.10.2014 |
| Oppdatert dato | 02.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















