Grovbrød, 10x1kg
1000 g
Bestemors Grovbrød er et sunt og godt brød, som holder deg mett langt ut på dagen. Nybakt grovbrød med brunost og et glass kald melk - hva slår vel det?
Varenummer: 552506 | EPD-nummer: 4165361 | GTIN: 07020655525072
Varenummer: 552506
EPD-nummer: 4165361
GTIN: 07020655525072
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: MØLLERENS
102 produkter i databasen
Ingredienser
Sammalt HVETE, HVETEMEL, sammalt RUG, tørket surdeig av RUG, maltpulver, salt, rapsolje, melbehandlingsmiddel (ascorbinsyre og alfa amylase).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Rug |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Soya og Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 986 kJ/ 233 kcal |
| Fett | 1,60 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,20 g |
| Karbohydrat | 43,90 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,40 g |
| Kostfiber | 6,50 g |
| Protein | 7,50 g (23% *) |
| Salt | 0,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | Bakeblandinger |
| Varenummer | 552506 |
| EPD-nummer | 4165361 |
| GTIN | 07020655525072 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 23.04.2015 |
| Oppdatert dato | 15.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 0 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |
Tilberedning
| Stekes | Tøm posens innhold i bakebollen. Tilsett 1 pakke gjær og 6 dl lunkent vann (38-40 °C). Elt deigen ca. 5 min i kjøkkenmaskin eller 10 min for hånd. Du kan forheve deigen under plast i 30 min, men dette er ikke avgjørende for et godt bakeresultat. Del deigen i 2, og form disse til brød, som du legger ned i 2 smurte former (1,5l). La deigen heve under et kjøkkenhåndkle i 45-60 min, eller til dobbel størrelse. TIPS: Bruk litt olje på hendene og kjøkkenbenken når du skal forme brødene. Stek brødene ved 200 °C nederste rille i 40-45 min avhengig av ovn. Avkjøl brødene på rist. TIPS: Ønsker du sprø skorpe kan du pensle brødene med vann før steking. |

















