Hvetekim, 275g
275 g
Varenummer: 520390 | EPD-nummer: 4607958 | GTIN: 07020655203918
Varenummer: 520390
EPD-nummer: 4607958
GTIN: 07020655203918
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: MØLLERENS
102 produkter i databasen
Ingredienser
Sammensatt av kimen fra vår- og høst HVETE
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 440 kJ/ 344 kcal |
| Fett | 9,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,60 g |
| - Enumettede fettsyrer | 1,60 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 5,60 g |
| Karbohydrat | 28,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 14,80 g |
| Kostfiber | 18,40 g |
| Protein | 27,40 g (83% *) |
| Salt | 0,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 520390 |
| EPD-nummer | 4607958 |
| GTIN | 07020655203918 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 22.09.2016 |
| Oppdatert dato | 15.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 4 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 182 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 82 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















