KAKEMIKS BASIS 3x3kg
3000 GRM
Kakemiksen kan brukes til å lage nesten alle typer kaker eller muffins. Basisoppskriften gir en lys kake med mild smak av vanilje. Man kan tilsettes nesten alle typer væske, nøtter, frukt, grønnsaker, kakao, krydder eller sjokolade. Slik lages et utall av forskjellige kaker av samme kakemiks. Kakemiksen er med i en inspirasjonsbrosjyre, se http://www.mollerens.no/Storhusholdning/Forsidesaker/Inspirasjon-til-bakeglede/
Varenummer: 552132 | EPD-nummer: 2935310 | GTIN: 07020655521333
Varenummer: 552132
EPD-nummer: 2935310
GTIN: 07020655521333
INFORMASJONSEIER: Norgesmøllene AS
PRODUSENT: Norgesmøllene AS
VAREMERKE: MØLLERENS
102 produkter i databasen
Ingredienser
Sukker, HVETEMEL, HVETESTIVELSE, hevemiddel (E450, E500 og E341), vaniljesukker (melis, HVETESTIVELSE og vanillin), salt og fortykningsmiddel (E415).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Nøtter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 541 kJ/ 363 kcal |
| Fett | 0,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,10 g |
| - Flerumettede fettsyrer | 0,40 g |
| Karbohydrat | 82,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 50,20 g |
| Kostfiber | 1,30 g |
| Protein | 5,30 g (16% *) |
| Salt | 1,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 552132 |
| EPD-nummer | 2935310 |
| GTIN | 07020655521333 |
| GTIN2 | 07020655521326 |
| GTIN3 | 07020659521322 |
| Opprettet dato | 29.10.2014 |
| Oppdatert dato | 01.07.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















