Aioli
795g
Idun Aioli er en rund og fyldig mayo med god hvitløksmak - akkurat som aioli skal være.
Varenummer: 159428 | EPD-nummer: 6373799 | GTIN: 07039010594288
Varenummer: 159428
EPD-nummer: 6373799
GTIN: 07039010594288
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: IDUN
294 produkter i databasen
Ingredienser
rapsolje, vann, sukker, hvitløk, fortykningsmiddel (stivelse,guarkjernemel), SENNEPSFRØ, erteprotein, salt, eddik, naturligaroma, surhetsregulerende middel (eplesyre, sitronsyre),konserveringsmiddel (kaliumsorbat), cayenne pepper.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 2 153 kJ/ 523 kcal |
| Fett | 55,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,90 g |
| Karbohydrat | 5,30 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 2,70 g |
| Protein | 1,00 g (3% *) |
| Salt | 1,20 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 159428 |
| EPD-nummer | 6373799 |
| GTIN | 07039010594288 |
| GTIN2 | 07039019594289 |
| GTIN3 | 07039018594280 |
| Opprettet dato | 11.06.2024 |
| Oppdatert dato | 16.08.2024 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Tilberedt/konservert mat |
| Klasse | Tilberedt/konservert mat – flerpakk |
| Brick kode | Tilberedt/konservert mat – flerpakk |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 180 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















