Ansjosfilet
200g
Ansjos klar til bruk, både på skiven, i buffeten og i matlaging
Varenummer: 106248 | EPD-nummer: 501320 | GTIN: 07037610062480
Varenummer: 106248
EPD-nummer: 501320
GTIN: 07037610062480
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: TORO
270 produkter i databasen
Ingredienser
BRISLINGFILET, sukker ,salt, eddik, konserveringsmiddel(natriumbenzoat), krydder (bl.a. muskatblomme, kanel), aroma.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 800 kJ/ 190 kcal |
| Fett | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,50 g |
| - Enumettede fettsyrer | 4,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 2,90 g |
| Karbohydrat | 14,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 12,00 g |
| Protein | 9,70 g (29% *) |
| Salt | 7,60 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 106248 |
| EPD-nummer | 501320 |
| GTIN | 07037610062480 |
| GTIN2 | 07037619062481 |
| GTIN3 | 07037618062482 |
| Opprettet dato | 11.06.2024 |
| Oppdatert dato | 16.08.2024 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Sjømat |
| Klasse | Fisk – bearbeidet |
| Brick kode | Fisk – bearbeidet (kjølevare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















