Julesild i biter
500g
Marinert sildefilet i biter med smak av nellik og appelsin
Varenummer: 7393 | EPD-nummer: 4349437 | GTIN: 07039010073936
Varenummer: 7393
EPD-nummer: 4349437
GTIN: 07039010073936
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: TORO
270 produkter i databasen
Ingredienser
Marinert SILD (46 %), sukker, vann, løk (9 %), salt, appelsinskall(3 %), eddik, krydderekstrakt, aroma, nellik (0,1 %),konserveringsmiddel (natriumbenzoat), fargestoff (ammoniert karamell).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 000 kJ/ 240 kcal |
| Fett | 12,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,50 g |
| - Enumettede fettsyrer | 7,00 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 2,50 g |
| Karbohydrat | 24,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 23,00 g |
| Protein | 10,00 g (30% *) |
| Salt | 3,30 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 7393 |
| EPD-nummer | 4349437 |
| GTIN | 07039010073936 |
| GTIN2 | 07039019973930 |
| GTIN3 | 07039018073938 |
| Opprettet dato | 11.06.2024 |
| Oppdatert dato | 16.08.2024 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Sjømat |
| Klasse | Vannlevende hvirvelløse dyr/fisk/skalldyr/sjømat – kombinasjon |
| Brick kode | Vannlevende hvirvelløse dyr/fisk/skalldyr/sjømat miks – bearbeidet (kjølevare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 8 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















