Oksefond
112g
TORO Oksefond er førsteklasses fond laget av utvalgte ingredienser og pakket i praktiske porsjonsbeger. Passer perfekt for å lage hjemmelaget brun saus til kjøttboller, lapskaus, biff-gryter, eller wok med oksekjøtt.
Varenummer: 150134 | EPD-nummer: 4332342 | GTIN: 07039010501347
Varenummer: 150134
EPD-nummer: 4332342
GTIN: 07039010501347
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: TORO
270 produkter i databasen
Ingredienser
vann, havsalt, aroma (inneholder SOYA, GLUTEN), kokosnøttolje,sukker, gulrotekstrakt, kjøttekstrakt 1 %, tomat, stabilisator(xantangummi, tara gum), løk, løpstikke, antioksidant(rosmarinekstrakt), krydder
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Egg, Melk, Selleri og Sennep
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 25 kJ/ 6 kcal |
| Fett | 0,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| Karbohydrat | 0,70 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,30 g |
| Protein | 0,10 g (0% *) |
| Salt | 1,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Tsjekkia |
| Opphavsland | Tsjekkia |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 150134 |
| EPD-nummer | 4332342 |
| GTIN | 07039010501347 |
| GTIN2 | 07039019501348 |
| GTIN3 | 07039017501340 |
| Opprettet dato | 11.06.2024 |
| Oppdatert dato | 16.08.2024 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Krydder/konserveringsmidler/ekstrakter |
| Klasse | Urter/krydder/ekstrakter |
| Brick kode | Kraft/bein (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 2 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















