Urter i olje pesto
350g
Pure av fersk basilikum, hvitløk, havsalt, parmesan, pinjekjerner og olje
Varenummer: 106387 | EPD-nummer: 241513 | GTIN: 07037610063876
Varenummer: 106387
EPD-nummer: 241513
GTIN: 07037610063876
PRODUSENT: Orkla Foods AS
VAREMERKE: TORO KRYDDERIET
62 produkter i databasen
Ingredienser
fersk basilikum 54 %, solsikkeolje, hvitløk 7 %, havsalt, sukker, PARMESAN 3 %, pinjekjerner 2 %, olivenolje,konsentrert sitronsaft, konserveringsmiddel(sorbinsyre).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 244 kJ/ 301 kcal |
| Fett | 29,00 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,50 g |
| Karbohydrat | 7,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 6,50 g |
| Kostfiber | 2,70 g |
| Protein | 2,80 g (8% *) |
| Salt | 4,70 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Frankrike |
| Opphavsland | Frankrike |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 106387 |
| EPD-nummer | 241513 |
| GTIN | 07037610063876 |
| GTIN2 | 07037619063877 |
| GTIN3 | 07037618063878 |
| Opprettet dato | 11.06.2024 |
| Oppdatert dato | 16.08.2024 |
GPC Kategori
| Segment | Mat/drikke/tobakk |
| Familie | Grønnsaker – ubearbeidet (tørrvare) |
| Klasse | Grønnsaker – ubearbeidet (tørrvare) |
| Brick kode | Grønnsaker – ubearbeidet (tørrvare) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 0 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | 0 dager |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | 0 dager |

















