Økolog. Tinemelk Lett 1,2% 1l
1 LTR
Tinemelk® kommer fra gårder i regionen der du bor. Melk inneholder flere viktige næringsstoffer som kroppen trenger hver dag. Melk er kilde til kalsium, protein, fosfor og vitamin B2 og B12. Tre glass melk om dagen dekker ca. 75 prosent av kalsiumbehovet til en voksen person. Dessuten er melk en viktig kilde til jod i det norske kostholdet. Ingenting slår et glass iskald Tinemelk®!
Varenummer: 56 | EPD-nummer: 687053 | GTIN: 07038010000560
Varenummer: 56
EPD-nummer: 687053
GTIN: 07038010000560
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
588 produkter i databasen
Ingredienser
økologisk lettmelk
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 179 kJ/ 42 kcal |
| Fett | 1,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,80 g |
| Karbohydrat | 4,50 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 4,50 g |
| Protein | 3,40 g (10% *) |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Fersk melk eller smørprodukter |
| Varenummer | 56 |
| EPD-nummer | 687053 |
| GTIN | 07038010000560 |
| GTIN2 | 07038011000569 |
| GTIN3 | 07038012000568 |
| Opprettet dato | 20.02.2015 |
| Oppdatert dato | 09.09.2020 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 13 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 8 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















