Sprett Yoghurt Fruktmiks 8x125 g
1000 GRM
Varenummer: 4031 | EPD-nummer: 2380202 | GTIN: 07038010040313
Varenummer: 4031
EPD-nummer: 2380202
GTIN: 07038010040313
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
588 produkter i databasen
Ingredienser
SPRETT Yoghurt Bringebær: Helmelk, 10 % bringebær fra puré, lettmelk, 4 % sukker, skummetmelkpulver, risstivelse, stabilisator (pektin), naturlig aroma og yoghurtkultur. SPRETT Yoghurt Blåbær: Helmelk, 11 % bær fra konsentrat (10 % blåbær og 1 % solbær), lettmelk,4 % sukker, skummetmelkpulver, risstivelse, stabilisator (pektin), naturlig aroma og yoghurtkultur. SPRETT Yoghurt Jordbær: Helmelk, 14 % jordbæpuré*, lettmelk, 4 % sukker, skummetmelkpulver, maisstivelse, naturlig aroma, farge (gulrotjuice*), tørket epleekstrakt og yoghurtkultur. *fra konsentrat SPRETT Yoghurt Banan: Helmelk, 11 % bananpuré* , lettmelk, 4 % sukker, skummetmelkpulver, sitronjuice*, maisstivelse, naturlig aroma og yoghurtkultur.*fra konsentrat
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 352 kJ/ 83 kcal |
| Fett | 2,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,80 g |
| Karbohydrat | 11,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 10,75 g |
| Protein | 3,88 g (12% *) |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Fersk melk eller smørprodukter |
| Varenummer | 4031 |
| EPD-nummer | 2380202 |
| GTIN | 07038010040313 |
| GTIN2 | 07038010403118 |
| GTIN3 | 07038011403117 |
| Opprettet dato | 20.02.2015 |
| Oppdatert dato | 03.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 34 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 14 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















