TINE Yoghurt Skogsbær 4x150g
600 GRM
Varenummer: 945 | EPD-nummer: 1390129 | GTIN: 07038010009457
Varenummer: 945
EPD-nummer: 1390129
GTIN: 07038010009457
PRODUSENT: TINE SA
VAREMERKE: TINE
588 produkter i databasen
Ingredienser
helmelk, 7 % sukker, 5 % skogsbær (hyllebær og hyllebærjuice*, blåbær, bjørnebær, bringebær, jordbær), skummetmelkpulver, aroma, stabilisator (johannesbrødkjernemel, karragenan), yoghurtkultur, konserveringsmiddel (kaliumsorbat) *fra konsentrat Saltinnhold er beregnet fra naturlig natrium i råvarene
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 381 kJ/ 91 kcal |
| Fett | 3,10 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,00 g |
| Karbohydrat | 12,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 12,00 g |
| Protein | 3,70 g (11% *) |
| Salt | 0,10 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Fersk melk eller smørprodukter |
| Varenummer | 945 |
| EPD-nummer | 1390129 |
| GTIN | 07038010009457 |
| GTIN2 | 07038011009456 |
| GTIN3 | 07038012009455 |
| Opprettet dato | 20.02.2015 |
| Oppdatert dato | 17.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 37 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 15 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















