Som Hjemmelaget Trøndersodd 12x800g
9600 GRM
Varenummer: 601135 | EPD-nummer: 1674217 | GTIN: 07046216011358
Varenummer: 601135
EPD-nummer: 1674217
GTIN: 07046216011358
INFORMASJONSEIER: Nortura
PRODUSENT: Terina
VAREMERKE: TERINA
12 produkter i databasen
Ingredienser
Kraft: Beinkraft (vann, storfebein, fårefett, løk, gulrøtter, salt og selleri), buljong (hydrolysert vegetabilsk protein (soya), salt, smaksforsterker E 621, gjærekstrakt, vegetabilsk fett (raps), sukker, løk, grønnsaksekstrakt, hvitløk, selleri og krydder). Kjøttboller: Kjøtt fra svin og storfe (49 %), vann, fårekjøtt (20 %), potetmel, salt, pepper og krydder, gulrot, Kjøtterninger: Får- og storfekjøtt (78 %), hjertekjøtt fra storfe, vann, salt, dekstrose, hydrolysert vegetabilsk protein (soya), fortykningsmiddel E 407, stabilisator E 450 og antioksidant E 326 og E 301)
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Ja |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 309 kJ/ 74 kcal |
| Fett | 5,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| - Enumettede fettsyrer | 0,30 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 0,10 g |
| Karbohydrat | 2,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,10 g |
| Protein | 3,60 g (11% *) |
| Salt | 0,80 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 601135 |
| EPD-nummer | 1674217 |
| GTIN | 07046216011358 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 09.11.2016 |
| Oppdatert dato | 09.11.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 20 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 2190 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 720 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















