Chicken Tikka Masala
350 GRM
Varenummer: | EPD-nummer: 3088481 | GTIN: 07035620021084
Varenummer:
EPD-nummer: 3088481
GTIN: 07035620021084
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FOLKETS
190 produkter i databasen
Ingredienser
kokt basmatiris (49 %) [vann, basmatiris, løk, riskliolje, salt, hvitløk, spisskummen, ingefær], tikka masala saus (32 %) [vann, hakkede tomater [tomat, surhetsregulerende middel E330, salt], løk, tomatpuré, fløte (melk) [fløte, modifisert stivelse E1422, stabilisator E407], kokosmelkpulver [kokosmelk, glukosesirup, melkeprotein, fortykningsmiddel (E551, E340)], riskliolje, tikka masala krydder [gurkemeie, bukkehornkløver, spisskummen, chili, koriander, kardemomme, muskat, salt, sukker], hvitløk, ingefær, koriander, maisstivelse, sukker, salt], stekt kylling i biter 19 % [kylling fra Thailand, vann, modifisert tapiokastivelse, emulgator E451, salt] Kan inneholde spor av sulfitt.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Svoveldioksid eller sulfitter
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 504 kJ/ 120 kcal |
| Fett | 3,80 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,50 g |
| Karbohydrat | 14,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,80 g |
| - Stivelse | 12,20 g |
| Kostfiber | 1,80 g |
| Protein | 6,50 g (20% *) |
| Salt | 0,80 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Thailand |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | |
| EPD-nummer | 3088481 |
| GTIN | 07035620021084 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 21.03.2016 |
| Oppdatert dato | 20.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -23 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 720 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















