Risotto med sopp
400 GRM
Varenummer: | EPD-nummer: 3102860 | GTIN: 07035620023385
Varenummer:
EPD-nummer: 3102860
GTIN: 07035620023385
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FERSK & FERDIG
70 produkter i databasen
Ingredienser
Ris (37 %), sopp i variabelt mengdeforhold (26 %) [champignon, steinsopp, kantarell], vann, fløte (melk) [inkl. emulgator E472e, stabilisator (E412, E415)], løk, sopp glace [juice av sopp fra konsentrat (74 %), maisstivelse, solsikkeolje, salt, sukker], margarin [rapsolje, fullherdet kokos- og rapsolje, vann, kokosolje, skummetmelk, salt, emulgator (E322/soyalecitin, E471), aroma], grønnsaksfond [vann, salt, maltodekstrin, sukker, grønnsaksekstrakt (kinakål, gulrot, purre, champignon, brokkoli, pepperfrukt), løk, grønnsaksaroma, krydderekstrakter, antioksidant E330, karamellsukker], ostepulver [hvitost, melkepulver, smeltesalt E339], olivenolje, sitronsaft, hvitløk, saltblanding [salt, surhetsregulerende middel (E508, E510, E511)], pepper (bestrålt). Kan inneholde spor av gluten, skalldyr, egg, fisk, soya, selleri og sennep. Pakket i beskyttende atmosfære.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Ja |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Gluten, Egg, Fisk, Selleri, Sennep, Skalldyr og Soya
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 428 kJ/ 102 kcal |
| Fett | 5,50 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 2,10 g |
| Karbohydrat | 10,40 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,00 g |
| - Stivelse | 9,40 g |
| Protein | 2,80 g (8% *) |
| Salt | 0,90 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | |
| EPD-nummer | 3102860 |
| GTIN | 07035620023385 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 16.10.2015 |
| Oppdatert dato | 03.08.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -1 grader (C) |
| Temperatur, max. | 4 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 21 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 15 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















