Seifilet, panert
800 GRM
Varenummer: | EPD-nummer: 854471 | GTIN: 07311041019658
Varenummer:
EPD-nummer: 854471
GTIN: 07311041019658
PRODUSENT: Unil AS
VAREMERKE: FIRST PRICE
254 produkter i databasen
Ingredienser
Renskårne fileter av sei (Pollachius virens) (65 %), panering (35 %) [hvetemel, vann, salt, pepper og gjær]. Forstekt i rapsolje. Enkelte ben kan forekomme. Fangstområde for sei: Nordøstlige Atlanterhav, FAO 27.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Ja |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 785 kJ/ 187 kcal |
| Fett | 7,90 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 3,60 g |
| - Enumettede fettsyrer | 3,30 g |
| hvorav | |
| - Flerumettede fettsyrer | 1,00 g |
| Karbohydrat | 16,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,80 g |
| - Stivelse | 15,20 g |
| Protein | 13,00 g (39% *) |
| Salt | 0,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | |
| EPD-nummer | 854471 |
| GTIN | 07311041019658 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 30.04.2015 |
| Oppdatert dato | 03.08.2016 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -23 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 50 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















