DRIKKEBULJONG
290 GRM
Varenummer: F86328 | EPD-nummer: 2703700 | GTIN: 08711200563159
Varenummer: F86328
EPD-nummer: 2703700
GTIN: 08711200563159
PRODUSENT: Unilever
VAREMERKE: KNORR
162 produkter i databasen
Ingredienser
Smaksforsterker (mononatriumglutamat, dinatriumguanylat, dinatriuminosinat), salt, naturligt mineralsalt*, aroma (med bl.a. SELLERI, SENNEP), persille (1,3%), rød paprika (0,8%),grønn paprika (0,8%), palmefett, løkpulver (0,5%), sukker, løkekstrakt, gjærekstrakt, krydder (hvidløk, persillerot), karamelsirup, maltodextrin, solsikkeolje, glukose. *Innholder mindre natrium en normalt salt p.g.a. naturlig innhold av kalium.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Ja |
| Sennep |
|
Ja |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 10 kJ/ 2 kcal |
| Fett | 0,03 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,02 g |
| Karbohydrat | 0,10 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,08 g |
| Kostfiber | 0,02 g |
| Protein | 0,40 g (1% *) |
| Salt | 1,26 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Polen |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | Tilsetningssaus |
| Varenummer | F86328 |
| EPD-nummer | 2703700 |
| GTIN | 08711200563159 |
| GTIN2 | 08711200863280 |
| GTIN3 | 08711200563166 |
| Opprettet dato | 16.05.2013 |
| Oppdatert dato | 10.11.2014 |
GPC Kategori
| Klasse | Sauser/dipper (sauces/spreads/dips/condiments) |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 5 grader (C) |
| Temperatur, max. | 25 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 540 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 180 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















