Kyllingfond konsentrert 1L
Knorr konsentrert fond tilfører en autentisk kyllingsmak som forhøyer smaken i dine retter. 1 L konsenrert fond gir 50 L ferdig fond. Uåpnet pakning lagres som tørrvare. Åpnet pakning lagres kjølig.
Varenummer: 49026101 | EPD-nummer: 4696621 | GTIN: 08710908965999
Varenummer: 49026101
EPD-nummer: 4696621
GTIN: 08710908965999
PRODUSENT: Unilever
VAREMERKE: KNORR
162 produkter i databasen
Ingredienser
Konsentrert kyllingfond 52% (vann, kyllingkjøtt), salt, gjærekstrakt, aroma* (inneholder BYGG, EGG), sukker, kyllingfett 3,0%, grønnsaksjuicekonsentrat (purre, gulrot, løk), modifisert stivelse, maltodekstrin, sitronsaftpulver, fortykningsmiddel (xantangummi), krydder (pepper, gurkemeie), antioksidant (rosmarinekstrakt).
*glutenfri fordi det er under 20ppm gluten.
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Ja |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 526 kJ/ 126 kcal |
| Fett | 4,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,30 g |
| Karbohydrat | 12,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 6,10 g |
| Kostfiber | 0,50 g |
| Protein | 9,50 g (29% *) |
| Salt | 18,50 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Sverige |
| Opphavsland | Sverige |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 49026101 |
| EPD-nummer | 4696621 |
| GTIN | 08710908965999 |
| GTIN2 | |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 01.02.2017 |
| Oppdatert dato | 01.02.2017 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | 0 grader (C) |
| Temperatur, max. | 0 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 90 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















