JACOBS SPELTBRØD 100%
18 PCE
Varenummer: 21172 | EPD-nummer: 4334785 | GTIN: 07071848010790
Varenummer: 21172
EPD-nummer: 4334785
GTIN: 07071848010790
PRODUSENT: United Bakeries Norway AS
VAREMERKE: United Bakeries
106 produkter i databasen
Ingredienser
Vann, speltmel sammalt fint 18 %, solsikkefrø, speltflak 12 %, speltmel fint 8 %, spelt surdeig 8 %, speltmel sammalt mellomgrovt 4 %, salt, sikori, potetflak, hvetemaltekstrakt, gjær, hvetegluten, sukker, rismel, emgulgatorer (E471 - raps, E472e - raps, E322 - soyalecitin), kostfiber (inulin), rapsolje, stabilisator (E450), antioksidanter (E304, E221, E300), surhetsregulerende middel (E330). Oblat: Maisstivelse, potetstivelse, emulgator (E322 - solsikkelecitin), fargestoff (E172), surhetsregulerende middel (E330).
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Spelt |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
|
Gluten
Hvete, Spelt |
|
Ja |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Ja |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Produktet kan inneholde spor av: Sesamfrø
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 1 071 kJ/ 256 kcal |
| Fett | 10,30 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 1,40 g |
| - Flerumettede fettsyrer | 6,20 g |
| Karbohydrat | 32,60 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 1,10 g |
| Kostfiber | 6,20 g |
| Protein | 10,50 g (32% *) |
| Salt | 1,00 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 21172 |
| EPD-nummer | 4334785 |
| GTIN | 07071848010790 |
| GTIN2 | 07071848014217 |
| GTIN3 | 07071848014217 |
| Opprettet dato | 18.12.2015 |
| Oppdatert dato | 18.12.2015 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | -18 grader (C) |
| Temperatur, max. | -18 grader (C) |
| Holdbarhet, total | 365 dager |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | 121 dager |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















